Sposoby na udekorowanie domu na jesień
14 października 2020Jesień to jeden z najwspanialszych i najbardziej odpowiednich okresów do dekoracji. W końcu sama jesień dostarcza nam wszystkiego, czego potrzebujemy: jasnych kolorów opadłych liści...
Od momentu powstania Internetu jednym z jego głównych elementów było pojawienie się handlu online. Sfera usług sprzedawców sieciowych stale się rozszerza, przychody w zakresie usług internetowych rosną - dlatego użytkownicy coraz częściej preferują takie punkty sprzedaży detalicznej. Jednak technologie internetowe okazały się wygodne nie tylko dla kupujących i sprzedających: oszuści internetowi docenili nowe formy handlu.
Handel internetowy ma szereg zalet, które są oczywiste na tle tradycyjnych sklepów: to nie tylko szybkość zakupów, ale także mobilność usług, możliwość wyboru optymalnej platformy zakupów, zamawiania towarów w domu i płacenia za nie elektronicznymi pieniędzmi. Jednak istnieje wiele sklepów internetowych, których celem jest jedynie oszukanie nas.
Większość sklepów internetowych utrzymuje ceny towarów na poziomie rynkowym, a zbyt niska cena produktów oznacza, że albo próbują sprzedać ci coś bezwartościowego, albo oszuści używają prostej sztuczki socjotechnicznej, aby przyciągnąć ofiary. Jeśli cena produktu wydaje ci się zbyt niska, musisz przeanalizować koszt podobnego produktu w innych sklepach internetowych. W żadnym wypadku nie daj się nabrać na reklamowe prowokacje typu „Ilość towaru ograniczona”, „Sprzedaż konfiskat celnych”.
Jeśli sprzedawcy proponują ci przekazanie przedpłaty za towar, w szczególności za pomocą anonimowych systemów płatności lub przelewem bankowym na kartę wydaną na nazwisko osoby prywatnej, musisz wiedzieć, że taka transakcja może być potencjalnie niebezpieczna. Należy zaznaczyć, że zakup towarów przez Internet to transakcja obarczona wysokim ryzykiem. Należy pamiętać, że podczas przelewu pieniędzy za przedpłatą nie masz gwarancji zwrotu ani odbioru towaru. Jeśli zdecydujesz się na zakup z przedpłatą, koniecznie sprawdź oceny sprzedawców w systemach płatności.
Wybierając spośród kilku sklepów, powinieneś preferować ten, w którym możesz sam odebrać towar. Jeżeli na stronie sklepu internetowego nie ma informacji o firmie lub indywidualnym przedsiębiorcy, a dane kontaktowe podaje jedynie formularz zwrotny i telefon komórkowy, taki sklep może być niebezpieczny. Uważnie przestudiuj informacje o sprzedawcy: pamiętaj, że bardzo nieroztropne jest powierzanie własnych pieniędzy firmie lub osobie, o której nic nie wiesz. Jeśli witryna zawiera adres sklepu, sprawdź jego fizyczną dostępność. Możesz sprawdzać recenzje sklepów. Cyberprzestępcy często ukrywają negatywne recenzje za dziesiątkami fikcyjnych pozytywnych ocen. Jeśli kupujesz towary za pośrednictwem tablic ogłoszeń, dokładnie przestudiuj historię transakcji: wiele platform transakcyjnych udostępnia usługę zapoznania się z oceną.